وات اییز دیس؟

یک دسته از ایرانیها مقیم خارج هستند که انگلیسی بلد نیستند و فارسی هم یادشون رفته!!!! این آدمها یکی از بیچاره ترین ایرانیان مهاجر هستند.... تشخیصشون خیلی آسونه معمولا وقتی به برنامه های رادیویی با تلویزیونی زنگ می زنند بعد از هز جمله یک اهههههم اههههههههم می گویند....وقتی فارسی حرف می زنند مخرج لام و کاف و ر و شین و غیره منتقل شده به قسمت تحتانی دهان.... ولی وقتی انگلیسی حرف می زننداین مخرج لعنتی TH وW هنوز هیچ جا نرفته... و هنوز  می گن vat ees dis? dis ees pentel nok tiz ...
این بیچاره ها هنوز تحت تاثیر حرفهایی هستند که در ایران می شنیدند ...اصغری رفت فرنگ ۶ ماهه زبونش راه افتاد ....وقتی توی رستوران مال مال به گارسونشون نگاه می کنند و هیچی از حرفای طرف را نمی فهمند تو دلشون به اصغری فحش خواهر و مادر می دهند و می گویند اصغری کجایی بیایی ببینی که این ۶ ماه لعنتی تمومی نداره... داره می شه یک چهارم قرن و هنوز هم از ۹۰ درصد مکالمات سر در نمی آورند هنوز هم مجبورند کله اشونو مثل بز اخفش هر جا نفهمیدند تکون تکون بدن و بگن اوکی اوکی!!!!!
 این عزیزان وقتی به هموطنان خودشون می رسند با خودشون دو دو تا چهارتا می کنند و می گن حالا انگلیسی نمی تونیم حرف بزنیم اشکالی نداره حداقل فارسی را با لهجه غلیظ انگلیسی حرف بزنیم !!!! اینجاست که اون مخرجهایی که  گفتم قاطی می کنه و حرف زدنهاشون شبیه آدمهایی می شه که نخود داغ توی دهان دارند.... که یعنی ما اینجورییم!!!!!
 
به قول مشهدیها: مو انگلیسی یاد ندارم فارسی هم یادم شده!!!! یا همون انگلیسی بلد نیستم و فارسی هم یادم رفته ایی که اون بالا گفتم!!!!


پی نوشت کاملا بی ربط: یک دوست عزیزی مشکل مارو حل کردند...ایشون فرمودند که اگر به همراه آدرس وبلاگ ایمیل خود را هم در سطر دوم وارد کنید اسمتان آبی می شود و وبلاگتان می لینکد.... خدا عمرشان بدهد الهی....


پی نوشت دوم کاملا بی ربط: اگر یک گروه از عزیزان آمدن دیدن کامنتشون غیب شده به پرشین بلاگ فحش ندهند...بنده بانو سبک وزن کلیه کامنت های تخمی را که خوشم نیاید یا بی ربط بدانم پاک می کنم...حتی اونهایی را که محترمانه از وبلاگم تعریف کرده اند و ازم دعوت کرده اند که به وبلاگشان سر بزنم!!!!!!!

/ 32 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سبک وزن

فاطمه جان: من کامنت تورو پاک نکردم عزیز!!!! مال یک بنده خدایی را که مثل من روزمره می نویسد و می خواهد به بلاگش سر بزنم راپاک کردم!!!

فکر کردی تحفه ای؟ میخوام صد سال سیاه به کسی سر نزنی[سبز]

سبک وزن

به اون بی نام و نشان پائینی: نه واقعا تحفه نیستم تو راست می گی صد در صد....

گلپر

جانا سخن از زبان ما مي گويي . جالب اينجاست هموطنان تحصيلكرده كه بيشتر عمرشون رو در حال مطالعه بودند اون هم به زبان انگليسي . فارسي رو خيلي روونتر از همون بعضي هايي كه شما گفتي صحبت مي كنند .[گل]

فاطمه

اولا من تشکر میکنم شدیدا از اینهمه لطف و مرحمت سرکار علیه که لطف کردید ما رو با انواع و اقسام جاخالی مرهون الطاف بی شائبه تون قرار دادید و من الله توفیق لابد ثانیا:شماره نمیدی،خجالتم نمیکشی میری غیبت صغرا کبرا ما هی میاییم اینجا هی میگیم یاللعجب وات ایز دیس اونوقت؟ ثالثا:همه جوره دوست داریم نگار جونی بووووووووووس

ماری

خب زبان یاد گرفتن همت عالی می خواد که بعضی ها ندارن....[نیشخند] ولی دلشون می خواد زبان هم بدونن!به عبارتی هم خدا رو می خوان هم خرما!

فاطمه

ببخشید ما یه چوب کلفت داشتیم که بعضی ها را که با زبان خوش بر نمیگشتند سر خانه و زندگیشان به یاری اون هدایت میکردیم تا دم در بهشت شما ازش خبر ندارید؟

فاطمه

خوب علی الظاهر نرود میخ آهنین در سنگ حالا جدی جدی من میدونم با تو بچه جون[شیطان]

سبک وزن

به فاطمه: به زودی بر می گردم عزیز...کمی گرفتارم.

فاطمه

هوم اي ول گرفتار خوشمان امد تحويل گرفته ميشويم[نیشخند]