متاسفم.....

دیروز داشتم وبلاگ یک خانمی را که دانشجوی پزشکی است را میخوندم که رسیدم به یک پستش که راجع به یکی از همکلاسیهای پسرش نوشته....که از قضا این آقا با یکی از دانشجوهای پرستاری دوست شده و این خانمها نشسته اند و دارند راجع به این دوتا گفتگو میکنند.....با اجازه از صاحب وبلاگ یک قسمتی از نوشته هاشو براتون میگذارم:

من: امیر از دست رفت به خدا! پرستاری!!!.. سحر دقت کردی  انگار دخترها  اسم بعضی شغلها روشون باشه خودبخود واسه مردا بخصوص نوع ایرانیش Erotic میشن...مهماندار هواپیما...پرستار...منشی. اینکی دیگه خیلی مکش مرگ ما ست ...

من خودم پرستارم ...شوهرم هم پزشک است ....وقتی دانشجو بودیم باهم تو گروه تئاتر بودیم و اونجا باهم دوست شدیم ....ولی اگر هم تو بیمارستان بر بالین بیمار هم باهم دوست میشدیم و مثل الان باهم می موندیم به خاطر این نبوده و نیست که اون شغل پزشکی داره و من شغل اروتیک پرستاری....آدمهایی که به غیر از حرفه اشون حرفی یا نظری یا تفکر دیگری ندارند پشت اون حرفه خودشونو قایم میکنند و به همه برچسب همون چیزی که خودشونو پشتش قایم کردند میزنند....دیشب وقتی این ماجرا را برای کاوه تعریف کردم فقط خندید....

میدونم هر کسی هرچی دوست داشته باشه میتونه تو وبلاگش بنویسه...من هم چون دلم خواست دارم اینها را اینجا مینویسم... یکبار حدود ۱۰ سال پیش تو هواپیما از آمریکا میومدم ایران ...قسمتی که از آمریکا میومدم اروپا یک آمریکایی بغل دستم نشسته بود ازم پرسید چیکاره هستی ؟؟؟ گفتم نرس...... گفت WOW....و کلی با احترام از شغلم تعریف کرد....وقتی هواپیما عوض کردم واز اروپا اومدم ایران همسفربغل دستیم ایرانی بود ایشون ازم پرسید که چیکاره هستم گفتم پرستار....گفت چرا Nurse نشدی ؟؟؟؟ گفتم پرستار همون نرسه!!!!!! سرشو با تاسف تکان داد و گفت  آخی طفلکی.....بعد هم کلی راجع به پرستاران بی وجدانی که در شیفتهای شب بیمارستان چراغها را خاموش میکنند و میخوابند برای من سخنرانی کرد...

دم همه هموطنانی که به خاطر این برچسب ها بنده و امثال منو از ایران فراری و همکاران و دوستانم  را که در ایران زندگی میکنند خانه نشین یا بیزار از شغلشون کرده اند گرم!!!!!!!!!!!

/ 20 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نارنج

ايشون تو همون پست دو سه تا توهين ديگه هم به آدما کردن. به مليتشون. به ظاهرشون. من با خوندن همون پستی که لينک داده بودی همين دو سه تا رو در آوردم. واسه خودشونم چيزی ننوشتم چون ديدم که اين خانم بد جوری شيفته خودشونن. ترسيدم به منم توهين کنن. اين توهيانا رو هر جای ديگه ای از دنيا غير از ايران به آدما می کردنُ می شد مورد پيگرد قرار بگيرن. من واقعا متاسفم.

سبک وزن

به نارنج جون: آره ديدم از همون چند خط اول شروع ميکنه به هنر نمايی....هر وقت ياد اون پست ميوفتم دستام يخ ميکنه...منی که بايد گوشم از اين حرفها پر باشه...ولی هيچ وقت تو زندگيم اينقدر مات و مبهوت اين همه در گهر بار نشده بودم....

زيتون

نگار جون. سبک وزن عزيزم( چه کيفی کردم اسم تو و همسر و بی‌بي‌والنتينتو فهميدم) بعداز اينکه فهميدم تو پرستاری و همسرت پزشک احترامم نسبت بهتون چند برابر شد. من وبلاگ مدوسا رو تازه از طريق ويولت ديدم. فکر کنم بيماری بدی گرفته و براش خيلی متاسف شدم. اين مطلبشو نخونده بودم. احساس می‌کنم به خاطر بيماری کمی مضطرب باشه.

زيتون

پسرخاله‌ی من دکتر کودکان بيمارستان مفيد بود و همسرش نرس همون بیمارستان. زوج خيلی خوبی هستن. الانم رفتن آمريکا. تو زندگيم خيلی پرستار ديدم. خودم هم يک‌سال رفتم بيمارستان سجاد شب‌کاری کار کردم. دروغی گفتم دیپلم هم ندارم تا بهم کار بهياری دادن. پرستاری واقعا کار سختيه. شايد سخت‌تر از پزشکی(به جز جراحی)خيلی شغل‌های طاقت فرسای ديگه.

mahdis

کلی نگری و قضاوت کردن کار ساده ايه که با به شکل عادت دراومدنش قبحش داره از دست ميره. به قول نارنج توهينهای ديگه ای هم بود .نميدونم ماها که داريم تويه صفحه ای مینویسیم که به قولی ميخوام توش حرفمون رو بزنيم و آزاد هم باشيم بايد حداقل کمی بيشتر آزادانديشانه فکر کنيم.

کورال

توی سالهای جنگ يادمون نره که چه تعداد پرستار و پزشک قربانی شدند... شايد به خاطر اين که برای جون آدم ها ارزش بيشتری قائل بودند تا خودشون. فکر می کردم دوران اين طور حرف ها گذشته...

معصومه

توی چند سال اخیر بارها عزیزانم توی بیمارستان بستریشدند و خودم بارها به عنوان همراه پیششون بودم ! می دونید چرا اینقدر نارضایتی هست ؟! چون پرستای و پزشکی ، شغل هایی هستند که مردم توی سریال ها و برنامه های خارجی می بینند و سطح استانداردها رو مقایسه می کنند و خیال می کنند کهکم کاری از خود شخص هستند و نمی دونند که ماسیستممون چقدر اشکال داره ! نمی دونند که توی اروپا و امریکا و ... نسبت پرستا به بیمار چند هست و توی ایران چنده .... هر باری که روزهای بیماری گذشته و من به زحمات پرستارها فکر کردم ، دیدم واقعا موجودات نازنینی هستند ! امروز و اینجا ، از شما به عنوان یکی از افراد این گروه زحمت کش به نمایندگی از تمام بیماران تشکر می کنم !

مدوسا

من توهینی نکردم!!! کجاش به نظر شما توهین بود... اینکه من یه چیز واقعی رو گفتم...؟ نیستن یعنی؟؟؟؟ قبول کن که نه فقط تو ایران ...تو همه جای دنیا اسم پرستار و منشی و مهماندار هواپیما بار خاصی داره واسه آقایون.. نیست یعنی؟؟؟؟ من مسئول راحت تحریک شدن بعضی آقایون نیستم که!!! دقت کرده باشی اونجا هم گفتم واسه بعضی مردها...حرف از طرف خودم نزدم که!! نمیدونم چی اینقدر شاکیت کرد به هر حال قصدم این نبود...یه ماجرا رو تعریف کردم... بعدشم راجع به قداستی که گاهی به پرستارها نسبت میدن هم که هر کی گذرش به بیمارستان میافته میدونه چقدر واقعیه!!!!! حالا شما خوب و با وجدان...اصلا شغل من به کنار و به کارد و پنیر بودن پرستارا و دکترا هم کاری نداشته باشیم...من خودم ام اس دارم و مواقعی که بستری هستم چیزهایی میبینم که...قداست خیلی زیاد از سر بعضیها...حتی واژه انسان هم . راستی...حرف دمکراسی زدی...حذف این کامنت من یعنی... ؟

ساغر

نگار جون مثل اينکه بايد از طرز فکر اين خانوم همگی تشکر هم بکنيم.بخصوص افکار عمومی جامعه که به اين سادگی با چند جمله روشن شدند.واقعا جای تاسف داره. موفق باشی خانومی.

مارمول

چرا تو ناراحت شدی جیگر؟ من اگر یک شغلی بود که اروتیک میزد حتما میرفتم سراغش. چه اشکالی داره؟ فکر کن هر بار شوهر آدم یاد شفل زنش میافته کلی بله و اینها. این گه خانوم هم به نظر میاد از اون ایکبیری بی ریختهاست که به هر کی یک چیزی میبنده تا وجود نان اروتیک حودش را توجیه کنه. من میگم حال میکنم جزو هر چیز اروتیکی بشم.