برنامه در شهر و بوروکراسی

کانال تن یا همون ten  در ماه...وا....ره داره یک برنامه ایی را نشون می ده به نام در شهر:

موضوع چرند برنامه : بوروکراسی چیست؟ و آیا شما با بوروکراسی موافقید یا خیر؟ ( معلومه که نه ما عاشق بوروکراسی هستیم!!!!!!)...برنامه در کانادا گرفته شده است!

لوکیشن ها در دو بخش است اولیش توی چلوکبابی و دومیش تو سوپر مارکت ایرونی!( بضی ها هم جلوی در چلوکبابی و سوپر مارکت شکار می شوند!)

لوکیشن اول: آقا ببخشید شما می دونید بوروکراسی چیه؟ مصاحبه شونده یک پسرک نوبالغ با قیافه مات و مبهوت است.... با دهان باز جواب می ده :نه! ...یعنی کاغذ بازی... پسرک مات و مبهوت: آهان! ...تا حالا براتون پیش اومده که به بوروکراسی برخورد کرده باشید؟ .... مبهوت الدوله: نه!!!!!

همون لوکیشن اول مصاحبه شونده بعدی در حالیکه لقمه کباب کوبیده را تا نصفه کرده تو دهنش... ( جالبیش اینه که مشتری های این چلوکبابی سر میز ننشسته اند ...یک جایی روی کانتر و همه پشت به هم و رو به دیوار دارند چلوکباب در ظروف یک بار مصرف می زنند به رگ! ) آقا می دونید بوروکراسی یعنی چی؟ خدا پدر این یکی را بیامرزه در حالیکه لقمه را داره قورت می ده می گه بعله!.... شما بوروکراسی را دوست دارید؟ جواب با سیبلهای چرب نه است!!!! ( بابا چه می کنند این مصاحبه کننده و مصاحبه شونده!)

لوکیشن دوم در سوپر مارکت: مصاحبه شونده جلوی گوجه فرنگی ها و گل کلم ها ایستاده و از مضرات بوروکراسی داد سخن می دهد!

لوکیشن دوم: مصاحبه شونده جلوی صابونهای گلنارو شامپوهای صدر صحت  ایستاده و اگر یکمی دقیق بشی نوار بهداشتی ها را  هم در طبقه بندی پشت سر این آقای سیبیل کلفت می بینی!!!!!!! بدبخت و کجا گیر آورده!!!!!! و صد البته ایشون هم با بوروکراسی موافق نیست!!!!!

مصاحبه با بقیه هم تقریبا همین روال است و همه بدون استثنا بوروکراسی را دوست ندارند!!!! و معنقدا که باید از سیستم اداری برداشته شود....( چشم بسته زیر آبی رفتن را که دارید!!!!)

و برنامه با یک کلوزینگ اسپیچ مصاحبه کننده به اتمام می رسه و آدم هاج و واج انگشت به دهان حیران می ماند که ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.....

البته به سلامتی و میمنت و مبارکی بعد از این مصاحبه استثنایی بوروکراسی از سیستم اداری کانادا به واسطه نظرات چندین مهاجر محترم برداشته شد....حالا فقط مونده برداشتن بوروکراسی از سیستم ایران که فکر می کنم از طریق همین عزیزان از راه دور این مهم هم به نتیجه برسد....فقط باید دید اون آقا سبیل کلفته نواربهداشتی زنش را خرید یا گرفتار برداشتن سیستم بوروکراسی دولت کانادا شد یادش رفت و حسابش با کرام الکاتبین شد!

 

/ 4 نظر / 3 بازدید
shadi

merci ke hamishe mano meekhandony.,

افرا و پاییز

قرطاس یعنی کاغذ و قرطاس بازی همان کاغذ بازی است و همان بروکراسی مذکور!! جناب پدربزرگ اینجانب یکی از فحش های مورد علاقه اش" مرتیکه ی قرطاس" است!!!

بی تا

بامزه بود. سبک جان اومدم با تاخیر از تبریکت تشکر کنم. مرسی